تابستان تاکسی اختلاف شورای شهر اخبار اجتماعی

تابستان: تاکسی اختلاف شورای شهر اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل ترامپ! تمنا می‌کنیم دهانت را ببند و در مورد کره شمالی حرف نزن / ویک

نشریه «ویک» در یادداشتی در مورد اوج گرفتن تنش لفظی میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ، به ترامپ توصیه کرد از ترساندن کره شمالی دست بکشد. 

ترامپ! تمنا می‌کنیم دهانت را ببند و در مورد کره شمالی حرف نزن / ویک

ویک: ترامپ! تمنا می کنیم دهانت را ببند و در مورد کره شمالی حرف نزن

عبارات مهم : آزمایش

نشریه «ویک» در یادداشتی در مورد اوج گرفتن تنش لفظی میان واشنگتن و پیونگ یانگ، به ترامپ توصیه کرد از ترساندن کره شمالی دست بکشد.

به گزارش انتخاب، نشریه «ویک» در یادداشتی به قلم «رایان کوپر» به شدت یافتن تنش لفظی میان آمریکا و کره شمالی اشاره کرده و با لحنی نامتعارف از «دونالد ترامپ» مدیر جمهور آمریکا خواسته از ترساندن کردن کره شمالی دست بردارد.

ترامپ! تمنا می‌کنیم دهانت را ببند و در مورد کره شمالی حرف نزن / ویک

در ادامه متن کامل این یادداشت آمده است:

سال 1962، تقابلی شدید میان ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی درگرفت، چون شوروی مخفیانه در کوبا موشک های بالستیک مستقر کرد. حالا در سال 2017، تقابلی شدید میان ایلات متحده و کره شمالی درگرفته، چون مدیر جمهور ترامپ نالایق ترین، نادان ترین و بی مسئولیت ترین قلدری است که تاکنون این سمت را بر عهده داشته است.

نشریه «ویک» در یادداشتی در مورد اوج گرفتن تنش لفظی میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ، به ترامپ توصیه کرد از ترساندن کره شمالی دست بکشد. 

او باید به دنیا لطفی کند و آن دهان گشاد چاقش را ببندد.

این تنش تقریبا از همان لحظه ای که ترامپ به عنوان مدیر جمهور سوگند یاد کرد، مدام زیاد کردن یافته و تقریبا هر بار هم علت آن این بوده که او ستیزه جو است و نمی تواند 5 ثانیه دهانش را ببندد. کمی پیش از مراسم تحلیف، کره شمالی چند برنامه موشکی و اتمی آماده کرد. چند روز بعد از ریاست جمهوری ترامپ، «جیمز متیس» وزیر دفاع راهی کره و ژاپن شد و بعدا هم نیروهای آمریکایی آنجا با موفقیت نشانه قرار دادن یک موشک بالستیک را آزمایش کردند. کره شمالی هم با آزمایش یک موشک بالستیک تازه پاسخ داد.

چین این آزمایش را با ممنوع کردن صادرات ذغال سنگ به کره شمالی* تا آخر 2017، پاسخ داد. کره شمالی هم با آزمایش چهار موشک به سمت دریای ژاپن، تنش را بیش از پیش اوج برد. پاسخ ایالات متحده، تکمیل تحویل سامانه های دفاع موشکی به کره جنوبی [که مایه ناخرسندی شدید چین است] و کمک به انجام تمرین دفاع موشکی با کره جنوبی بود.

ترامپ! تمنا می‌کنیم دهانت را ببند و در مورد کره شمالی حرف نزن / ویک

این تناوب آزمایش موشکی، ارعاب و شاخ و شانه کشیدن آنقدر ادامه یافت تا شورای امنیت شرکت ملل تحریم های شدید تازه ای وضع کرد. کره شمالی وعده داد که با «هزاران برابر» قدرت به آن پاسخ دهد. پاسخ ترامپ هم اینگونه بود: «اگر کره شمالی به ترساندن ایالات متحده ادامه دهد، با خشم و آتشی پاسخ می گیرد که دنیا نظیرش را به خود ندیده است.»

باورنکردنی هست. این [پاسخ ترامپ] کاملا بداهه بوده هست. گفته می شود که هنگامی که این حرف را میزده داشته به جدولی در مورد بحران مواد مخدر نگاه می کرده. طبیعی است که کره شمالی هم با ترساندن به حمله موشکی به گوام به او پاسخ داد.

نشریه «ویک» در یادداشتی در مورد اوج گرفتن تنش لفظی میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ، به ترامپ توصیه کرد از ترساندن کره شمالی دست بکشد. 

مسلما کره شمالی هم در ایجاد این اوضاع مقصر هست. بالاخره این کشور یک دیکتاتوری تمامیت خواه است که جهت ساخت موشک های مسلح به کلاهک اتمی تلاش می کند. ولی اینکه بروز این بحران از لحظه ای که ترامپ قدرت را به دست گرفت شتاب گرفته، صرفا یک تصادف نیست.

کره شمالی احتمالا تقریبا از وارد کردن لطمه جدی به ایالات متحده ناتوان است (البته باید 162000 آمریکایی که در گوام زندگی می کنند را در نظر داشت). ولی آن ها توپ های غول پیکری دارند که می تواند سئول پایتخت کره جنوبی را که 25 میلیون جمعیت دارد و در تنها چند مایلی مرز کره شمالی واقع شده، نشانه قرار داده و ویرانی عظیمی بر جای بگذارند. این جنگ افزارهای متعارف به علاوه این احتمال که ممکن است آن ها یک کلاهک اتمی را به سمت کره جنوبی یا گوام (یا سان فرانسیسکو) شلیک کنند، جهت آن ها بازدارندگی معتبری فراهم کرده هست. تردیدی نیست که ایالات متحده پیروز هر جنگی با کره شمالی خواهد بود. ولی هزینه جانی این جنگ عظیم خواهد بود و اشغال بعد از آن هم دستکم چندصد میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.

ترامپ! تمنا می‌کنیم دهانت را ببند و در مورد کره شمالی حرف نزن / ویک

امروز یک مدیر جمهور باهوش به سادگی درک می کند که راه پاسخ به یک دولت دمدمی مزاج، منزوی و فقیر، باید با آرامش و عقلانیت باشد. چنین فردی به صراحت به کره شمالی اعلام می کند که راه تعامل دیپلماتیک و تنش زدایی همواره باز هست. از این مهمتر، او از جنبش آفرینی بی مورد خودداری می کند. اوضاع فعلی را می توان حفظ کرد.

رئیس جمهور [باراک] اوباما این عنوان را دریافته بود و در نتیجه در دوران ریاست جمهوری او روابط با کره شمالی، اگر هم با ثبات نبود، دستکم با این سرعت به نقطه بحرانی نرسید. از 2088 تا 2016، تقابل و تنش های زیادی بود، ولی همواره از رسیدن به بدترین وضعیت، جلوگیری شد. ولی مدیر جمهور ترامپ، به واسطه اینکه آشکارا اگر نه از زوال عقل، دستکم از افول عقلی ناشی از کهولت سن زحمت می برد و به علت آنکه او ذاتا قلدر و بزدل است و از آنجا که جمهوری خواهان محافظه کار عموما ستیزه جو و جنگ افروز هستند، این مسئله را درک نکرده هست. مدیر جمهور آمریکا ذاتا یک فرزند مهدکودکی متوهم است که مدام دنبال سر به سر گذاشتن کسی به مراتب کوچکتر و ضعیف تر از خود است.

بنابراین، آقای مدیر جمهور، از جانب شهروندان آمریکایی که هر روز زیاد وحشت زده می شوند، تمنا می کنم: حوله ، پرده، ظرف کی اف سی یا هرچیز دیگری که اطرافت پیدا می کنی را بردار و در دهانت بگذار!

واژه های کلیدی: آزمایش | کره شمالی | کره جنوبی | کره شمالی | رئیس جمهور | دونالد ترامپ | ریاست جمهوری | ایالات متحده

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs